Conglomerate

Discipline Committee

Name Department Designation

College Management Committee

cheap pills

Name Department Designation
Dr. Bina Pradhan, Principal Zoology Chairperson
Dr. Saurav Kafley Chemistry Member
Dr. Rajen Upadhyay History Member
Deeki Dolma Commerce Member
Yon Tshering Lepcha English Member
Royal Rai Geography Member
Dr. Kamal Poudyal Zoology Member
Diki Ongmu Lepcha Education Member
Rosden Tshering Bhutia Political Science Member

Sports Committee

Name Department Designation
Sangay Chompel Bhutia Physical Education Co-ordinator
Tashi Topgay Bhutia Physical Education Member
Tshering Wongdi Bhutia Physical Education Member
Yon Tshering Lepcha English Member
Saran Chettri Eastern Himalayan Studies Member
Tshering Choden Bhutia Sociology Member
Pincho Lepcha History Member

Library Advisory Board

Name Department Designation
Narendra Kharel Economics Co-ordinator
Dr. Dashrath Kharel Nepali Member
Manish Pradhan Mathematics Member
Pritam Chettri Economics Member
Anuradha Rai Education Member
Devendra Chettri Chemistry Member
Mingma Ongdup Lepcha Lepcha Member
Tshering Wongdi Bhutia Physical Education Member

IQAC Committee

Pills

Name Department Designation
Dr. Bina Pradhan, Principal Zoology Chairperson
Dr. Tsewang Gyatso Bhutia Bhutia Co-ordinator
Dr. Robin Sharma Botany Member
Dr. Kamal Poudyal Zoology Member
Narendra Kharel Economics Member
Karma Samten Bhutia History Member
Dr. Parsuram Paudyal Nepali Member
Mr. Santa Pradhan External Member, Former Secretary, Government of Sikkim
Mr. Himal Tamang External Member, Alumni Member

Career Counselling Cell

how much diflucan can i take for yeast infection

Name Department Designation
Royal Rai Geography Co-ordinator
Uttam Kumar Upadhyaya English Member
Tashi Topgay Bhutia Physical Education Member
Yon Tshering Lepcha English Member
Dr. Genevive Syangbo Political Science Member
Chhunu Maya Giri Geography Member
Dr. Saurav Kafley Chemistry Member

Grievance Redressal Cell

Name Department Designation
Dr. Robin Sharma Botany Co-ordinator
Chhunu Maya Giri Geography Member
Tshering Choden Bhutia Sociology Member
Dolma Tempo Ethenpa English Member

Legal Literacy Club

Name Department Designation
Dr. Genevive Syangbo Political Science Co-ordinator
Chetraj Sharma Geography Member
Tanka Prasad Dhungel Geography Member
Dr. Buddhi Lal Subba (Khamdhak) Limboo Member

Gender Sensitization Unit

Name Department Designation
Dolma Tempo Ethenpa English Co-ordinator
Dr. Rajen Upadhyay History Member
Diki Ongmu Lepcha Education Member

Literary Society

Name Department Designation
Uttan Kumar Upadhyaya English Convenor
DR. Parsuram Paudyal Nepali Member
Dolma Tempo Ethenpa English Member
Dr. Tsewang Gyatso Bhutia Bhutia Member
Dr. Buddhi Lal Subba(Khamdhak) Limboo Member
Lhadum Lepcha Lepcha Member

Nature Club

Name Department Designation
Dr. Kamal Poudyal Zoology Co-ordinator
Sonam Thendup Bhutia Zoology Member
Manoj Kumar Pradhan Botany Member
Pratima Rai Botany Member
Tanka Prasad Dhungel Geography Member

Red Ribbon Club

Name Department Designation

NCC

Name Department Designation

NSS

minocycline generic equivalent

Name Department Designation
Dr. Tsewang Gyatso Bhutia Bhutia Co-ordinator
Sangay Chompel Bhutia Physical Education Programme Officer
Bindhya Rai Journalism and Mass Communication Programme Officer

Students Representative Body

Name Department Designation
Satya Rai V Semester, B.A. Class Representative
Bunu Chettri V Semester, B.A. Class Representative
Nanda Kumar Sharma V Semester, B.A. Class Representative
Passang Doma Bhutia V Semester, B.A. Class Representative
Priyanka Gurung V Semester, B.A. Class Representative
Sukraj Rai V Semester, B.A. Class Representative
Mahesh Gurung V Semester, B.Sc. Class Representative
Sen Hangma Limboo V Semester, B.Sc. Member
Rahul Byahut V Semester, B.Com. Class Representative
Sakila Subba V Semester, B.Com. Member
Dilip Rawat V Semester, B.Com. Class Representative
Pranita Manger V Semester, B.Com. Class Representative
Subash Subba III Semester, B.A. Class Representative
Ninchhen Dolma Tamang III Semester, B.A. Class Representative
Leela Dhar Sharma III Semester, B.Sc. Class Representative
Dhiren Tamang III Semester, B.Sc. Class Representative
Raymann Das Manger III Semester, B.Com. Class Representative
Karuna Bhandari III Semester, B.Com. Class Representative